скеле Нет

Краток опис:

Скеле Нет скеле Пребивање е лесен HDPE пребивање со цел да ги заштитат работниците и пешаците одење во близина на база на структурата скеле. Скеле пребивање е економична алтернатива на други скапи системи за пластични комплет кога тоа не е потребно целосно да се изолира на работната површина од лошо време. Пребивањето им овозможува на повеќето од ветрот да помине преку правото, па кога се монтираат на скеле во ветровито области, се избегнува прекумерно ветер носивост на пребивање на ...


 • Порт: Хебеј
 • бренд: YiTongHang
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Тагови производ

  скеле Нет

  Скеле Пребивање е лесен HDPE пребивање со цел да ги заштитат работниците и пешаците одење во близина на база на структурата скеле.

  Скеле пребивање е економична алтернатива на други скапи системи за пластични комплет кога тоа не е потребно целосно да се изолира на работната површина од лошо време.

  Пребивањето им овозможува на повеќето од ветрот да помине преку правото, па кога се монтираат на скеле во ветровито области, се избегнува прекумерно ветер носивост на прилози на пребивање, или на самата скеле.

  Бита скелето се цврста структура, висока јачина, долг живот, трајни. Тоа е безбедно да се користи, 100% се рециклира.

  100% суровина оригиналниот HDPE со UV адитиви.

  0_ 图片 53 0_ 图片 56 0_ 图片 55 0_ 图片 54


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи